Parking strzeżony

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Parking strzeżony

przez Pawe » 6 czerwca 2010, o 17:48

Witam. Mam pytanko, a więc latem zamierzam trzymać moto na parkingu strzeżonym, i teraz chciałbym wiedzieć co się dzieje gdy tfu tfu zajumali by mi moto z takiego parkingu :?: Bo jak widzę tych stróży po 90 lat co ledwo mogą się wyłonić z tej swojej budki to mnie krew nagła zalewa :-( Za taki parking życzą sobie 110 zyla miesięcznie tylko jeżeli mam płacic za to że on sobie tam poprostu stoi i nikt za niego nie odpowiada to mam w pupie taki interes :evil: Więc na co uważać przy wyborze takich parkingów ? No i jak to jest jak coś ginie ?

Pozdrawiam
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez Lester1970 » 6 czerwca 2010, o 18:07

Nie wiem jak wygląda odpowiedzialność parkingu co do moto.Znajomemu zajebali z parkingu puszkę(w miare dobrej marę dobrej marki) i parking miał ograniczoną odpowiedzialnoś9Jakby zajebali mu radio to parking by odpowiadał),tak znajomek to tłumaczył.Masz racje,mnie też trafia jak widzę dziadka w budce,przecież taki dziadek w razie W,zabarykaduje się od środka i w razie co ,najwyżej zadzwoni na pały (jak mu ręce za bardzo nie będą ze strach się trzęsły) :evil:
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 18 września 2009, o 09:05
Lokalizacja: ????????

przez zdrojek » 6 czerwca 2010, o 20:40

Na początku sprawdz czy parking jest ubezpieczony,popros o polise i poczytaj co w trawie piszczy .Ewentualnie weż kopie i obczaj temat z kims kto zna sie na rzeczy ;-)
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez pawelmoto2 » 6 czerwca 2010, o 20:47

zdrojek napisał(a):,popros o polise i poczytaj co w trawie piszczy .Ewentualnie weż kopie i obczaj temat z kims kto zna sie na rzeczy ;-)


to gwarantuje ze nikt ci tego nie udostepni bo za chwile sam wlasciciel by tam parkowal

Lester1970 napisał(a):Znajomemu zajebali z parkingu puszkę(w miare dobrej marę dobrej marki) i parking miał ograniczoną odpowiedzialnoś


tak jak lester mowi; 99% procent parkingow to sa parkingi dozorowane a nie strzezone czy jak tam jest z ta nomenklatura ale generalnie polega to na tym ze niby ci sprzeta pilnuja ale jak im ktos zajebie to powiedza o k***wa sory chlopaku ale my tylko pilnujemy a nie odpowiadamy za to-bylo 1000 artykułow na ten temat w necie i prasie wystarczy w googlach poszperac
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez zdrojek » 6 czerwca 2010, o 20:49

pawelmoto2 napisał(a):zdrojek napisał/a:
,popros o polise i poczytaj co w trawie piszczy .Ewentualnie weż kopie i obczaj temat z kims kto zna sie na rzeczy


to gwarantuje ze nikt ci tego nie udostepni



ja nie miałem żadnego problemu,żeby dostac cos takiego ;-)
Ostatnio edytowano 6 czerwca 2010, o 20:49 przez zdrojek, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez adach » 6 czerwca 2010, o 20:49

110 złotych za moto po chmurką, chyba z codziennym pucowaniem łańcucha i felgi, za 150zł można już wynająć garaż, biorąc go na 2 sztuki masz taniej niż parking, do tego sucho i szpeje różne można czymać ;-)
adach
 

przez barni114 » 6 czerwca 2010, o 21:13

Zrob dokladnie tak jak pisze adach, zaoszczedzisz i lepiej na tym wyjdziesz ,ja 2 miechy na parkingu strzezonym trzymalem i bylo widac np rdza sie pojawila na srobkach itp.. ,codziennie rano cale mokre moto
 
Posty: 201
Dołączył(a): 31 maja 2010, o 22:54
Lokalizacja: Krak

przez majkelek84 » 6 czerwca 2010, o 22:09

hm... a sam swój sprawdzę parking :mrgreen: jestem ciekaw gdzie za 150 można dorwać garaż :?: bo jak sam sprawdzałem jest to wariant mocno nie realny ... a jak się coś znajdzie to minimum 200 w garażu podziemnym gdzie niby jest ochrona a jak co do czego to nikt nic nie wie i za nic nie odpowiada :-/
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez adach » 6 czerwca 2010, o 22:23

majkelek84, w trójmieście dwóch moich znajomych trzyma sprzęty w garażach murowanych (nie w podziemnych miejscach postojowych), w normalnych punktach miasta (żadna menelnia), wynajętych za 150 złociszy, nie twierdzę, że wyłapiesz taką miejscówkę w 15 minut ale da się
adach
 

przez kaszub » 6 czerwca 2010, o 22:48

adach, to prawda masz racie i jeszcze garaże w temperaturach pokojowych zimą :mrgreen: znam takie jedno osiedle nowe gdzie tak jest ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez adach » 6 czerwca 2010, o 22:52

kaszub napisał(a):garaże w temperaturach pokojowych zimą


u mnie w garażu temperatura nigdy nie zeszła niżej niż +10 stopni, nawet jak na dworze mroziło srogo, akurat mam jeden garaż na zbyciu, zapraszam chętnych :lol:
adach
 

przez Biniek » 7 czerwca 2010, o 00:33

Bylo trzeba miesiac wczesniej mowic adach, to bym jakos sciagnal GPZ do Gda :mrgreen:
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez ToLo ZeT » 7 czerwca 2010, o 22:25

Garaż fany,ale nie ochroni przed kradzieżą ;-)
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 stycznia 2009, o 15:41
Lokalizacja: Cz

przez kaszub » 7 czerwca 2010, o 22:31

ToLo ZeT, ja znam jedno osiedle nowe co monitorowane 24 na dobę i jak chcesz do kogoś nawet na gościnę podjechać to musisz powiedzieć do kogo sie wybierasz a on dzwoni i powiadamia tą osobę do kogo się wybierasz , wpuścić czy nie , wyjazd otwierany na szlaban przez osobę pełniąca tam strużowanie sekurity , byłem w szoku ,ale to mi sie bardzo spodobało to osiedle w 3 miastach ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez majkelek84 » 7 czerwca 2010, o 22:42

Ja dziś przeczytałem regulamin parkingu ... i generalnie mogę sobie spać spokojnie :mrgreen: nie odp tylko za rzeczy pozostawione w sprzęcie ... radio nawigacja itp :-P więc sprzęt jak sobie sam wyjedzie to ubezpieczeni są i nie ma problemu ... a teraz pytanko czy ktoś się orientuje czy to oznacza np dwa odszkodowania?? jedno np AC mojego i drugie z ubezpieczenia parkingu ?
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez adach » 8 czerwca 2010, o 07:46

zgodnie z prawem nie wolno Ci pobrać "dwóch odszkodowań" z tytułu utraty dóbr materialnych wskutek np. kradzieży (nawet jeżeli wykupisz kilka polis), niemniej jednak jest to wykonalne; jeżeli któryś z ubezpieczycieli ustali, że za jedną szkodę pobrałeś kilka odszkodowań i ich suma przekracza wartość przedmiotu to będzie domagał się zwrotu wypłaconej kwoty, nie wiem nawet czy nie podpada to pod paragraf; inaczej rzecz ma się z ubezpieczeniem na życie, tutaj wskutek urazu bądź śmierci masz prawo pobrać tyle świadczeń ile polis wykupiłeś bo nie jesteś w stanie ustalić ile warte jest życie itp...
adach
 

przez pawelmoto2 » 8 czerwca 2010, o 08:29

adach napisał(a):zgodnie z prawem nie wolno Ci pobrać "dwóch odszkodowań" z tytułu utraty dóbr materialnych


dokladnie nasze prawo jest zajebiste hehehh skladek mozesz placic 10 ale odszkodowanie dostaniesz jedno, mam teraz dwa ubezpieczenie oc na motonga wiec myslalem ze jakis spektakularny karambol spowoduje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dwie sumy gwarancyjne wiec.......a tutaj lipa
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Pawe » 8 czerwca 2010, o 08:46

kaszub napisał(a):ToLo ZeT, ja znam jedno osiedle nowe co monitorowane 24 na dobę i jak chcesz do kogoś nawet na gościnę podjechać to musisz powiedzieć do kogo sie wybierasz a on dzwoni i powiadamia tą osobę do kogo się wybierasz , wpuścić czy nie , wyjazd otwierany na szlaban przez osobę pełniąca tam strużowanie sekurity , byłem w szoku ,ale to mi sie bardzo spodobało to osiedle w 3 miastach ;-)


kaszub kradną i z takich osiedli i auta i motocykle :evil: znajomemu z takiego osiedla zajebali auto :-(
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez adach » 8 czerwca 2010, o 13:45

pawelmoto2 napisał(a):mam teraz dwa ubezpieczenie oc na motonga wiec myslalem ze jakis spektakularny karambol spowoduje dwie sumy gwarancyjne wiec.......a tutaj lipa


a w tą stronę to to chyba działa bo to nie Ty uzyskujesz korzyść majątkową z tytułu odszkodowania tylko biedne żuczki, które wpitolisz to bagno więc DO DZIEŁA!!! :mrgreen:
adach
 

przez pawelmoto2 » 8 czerwca 2010, o 17:12

adach napisał(a):więc DO DZIEŁA!!! :mrgreen:


nie niestety nie dziala heheh juz sie dowiadywalem hahah
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez kaszub » 8 czerwca 2010, o 19:44

Paweł1981, ok ole odszkodowanie dostaniesz bo za to płacisz sekurity jest wliczone w wynajem czy ,czy czynsz, po to oni tam są żeby pilnować ,za to się im płaci ,chyba że ci z ochrony też maczają w tym palce ,ale to co ja znam to miejsce jest monitorowane itp wiec nie jest żle nie mówie o wszystkich takich parkingach oczywiście
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez majkelek84 » 8 czerwca 2010, o 21:39

ehh... zawsze nas wyruchają z ubezpieczeniami żeby było na ich ... co do parkingów takich podziemnych no to często i gęsto się słyszy ze moto wyjechało i o dziwo nic się nie nagrało :-/
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron