brak tabliczki znamionowej

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

brak tabliczki znamionowej

przez Guzik » 25 marca 2010, o 20:36

Witam! Mam problem, w mojej zx7r nie ma na tabliczki znamionowej a za pare dni konczy mi sie przeglad! Będę miał jakies problemy zeby podbic przeglad bez niej?? poprzedni wlasciel mi mówil ze on nie mial zadnego problemu z przegladem! nr. ramy sie zgadzaja.
 
Posty: 56
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 22:37
Lokalizacja: Cz

przez bodzio204 » 25 marca 2010, o 22:08

Ja też tabliczki nie mam i przegląd przeszedłem w ub. roku bez problemów. Nr ramy sie zgadzają z dowodem i to wystarczyło.
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17 kwietnia 2009, o 22:03
Lokalizacja: RPZ / RLE

przez diabelek669 » 25 marca 2010, o 22:35

Guzik, Nr VIN a jak kiedys bedziesz chcial to moto sprzedac to znajac zycie nikt go nie kupi :-(
 
Posty: 357
Dołączył(a): 1 listopada 2009, o 09:09
Lokalizacja: Wroc

przez ZenonBoski » 26 marca 2010, o 02:19

to mnie po prostu przerasta :shock:
CZY TE TABLICZKI WYPAROWUJĄ W TEMPERATURZE POKOJOWEJ :?: co się z nimi do diaska dzieje :?: ktoś je zjada, połyka do kurwy nędzy :?:

Mnie się czepili bo się jedna literka zamazała a Wy chcecie bez tabliczek zrobić :-|

btw Takie tabliczki w razie rzeczywistej utraty w wyjaśnionych okolicznościach można dorobić - koszt ok 150zł
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez 636 » 28 marca 2010, o 01:00

albo sie myle albo nie sprzety z usa nie posiadaja tabliczki hm wnosze po tym ze kupilem rame z usa dawno temu do zx-a 98 no i tam byla tabliczka z napisem kawasaki a u nas wiadomo jest z danymi
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez Aeternus » 28 marca 2010, o 23:15

Generalnie sprawa wyglada tak ze tabliczke znamionowa posiadac musisz. Nie jest wazne ze masz nr na ramie wybity i w dowodzie sie to wszystko zgadza. W zasadzie przegladu przejsc nie powinienes i wedlug prawa jezeli na przegladzie koles zauwazy brak tabliczki znamionowej MA OBOWIAZEK zabrac Ci dowod rejestracyjny i od razu powiadomic odpowiednie sluzby. Tak samo jest z kontrola drogowa. W razie zatrzymania masz przerabane.

Niektore motocykle ponoc tabliczki nie posiadaja. Zaleznie od rynku. Np wloskie maszyny maja naklejke na ramie na ktorej nie ma zadnych informacji typu nr vin etc. A u nas miec powinny.

Masz dwa wyjscia. Albo poinformujesz kogo trzeba o braku tabliczki i wydadza Ci duplikat ale slyszalem ze jest cholernie duzy i te 150zl tez do mnie nie przemawia.
Drugie wyjscia jest takie ze znajdziesz firme ktora robi tabliczki znamionowe wedlug podanych wzorow i np za 15ziko zrobia Ci taka jaka potrzebujesz.

Temat przerabiany bo sam jestem w podobnej sytuacji bo mi piaskarz rozku** moja :D
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 21:28
Lokalizacja: 3miasto

przez bodzio204 » 29 marca 2010, o 14:49

ZenonBoski napisał(a):to mnie po prostu przerasta :shock:

Zenon, a gdzie wogóle powinna być tabliczka w GPZ/GPX? Gdzie jej szukać?
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17 kwietnia 2009, o 22:03
Lokalizacja: RPZ / RLE

przez Guzik » 29 marca 2010, o 15:25

jednak jest na ramie taka biala naklejka i jest na niej vin, rok ,miesiac waga kolor itp. wiec bedzie ok!! ;-) tylko ze to jest naklejka a nie blaszka! dowiadywalem sie i podobno nowe auta maja juz naklejki a nie blaszki!!
 
Posty: 56
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, o 22:37
Lokalizacja: Cz

przez mrblack » 29 marca 2010, o 15:39

Witam.

Dokładnie, ja mam moto w wersji amerykańskiej i mam dwie naklejki tylko tak jakby laminowane.

Jedna jest na główce ramy a obok wycechowany jeszcze VIN a druga wzdłuż wzmocnienia pod zbiornikiem paliwa.

No ale to fakt jakbyś chciał ramę piaskować to game over po naklejce :-(

Pozdrówki.
 
Posty: 37
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 23:00
Lokalizacja: hey Mazury

przez ZenonBoski » 30 marca 2010, o 01:27

bodzio204, u mnie jest na szczycie główki - od linki gazu przetarła mi się masa dopuszczalna :-P
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez bodzio204 » 30 marca 2010, o 08:11

No to nie mam takiej, za to mam jakąś dziwną naklejkę na tylnej części baku(pod siedzeniem) gdzie jest nazwa moto, typ, rodzaj silnika i jakieś numerki, ale to jest tak przetarte że ciężko cokolwiek odczytać więcej.
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17 kwietnia 2009, o 22:03
Lokalizacja: RPZ / RLE

brak tabliczki znamionowej

przez Majdan » 11 maja 2010, o 22:03

Jak w lutym rejestrowałem moto to też się czepił koleś, że nie mam tabliczki. Ja mu wciskałem, że moto z Niemiec nie ma i nie musi mieć, ale się uparł i pokazał mi przepisy, że faktycznie musi być tabliczka. W końcu znaleźliśmy z pomocą lusterka tę tabliczkę i poszło.
Ale szwagier mój rok temu rejestrował R1 i nie miał tabliczki - nie przepuścił go ten sam koleś na przeglądzie. Więc poszedł (szwagier) do Wydziału Komunikacji chyba w Łodzi i tam dali mu jakieś papiery i załatwił sobie tabliczkę oficjalną na pół kartki A4. Wziął wszystkie papiery i tę tabliczkę i podjechał do stacji kontroli pojazdów, która ma możliwość wybijania tabliczek. Wcześniej zaopatrzył się w pustą małą tabliczkę na Allegro (z katalogu Louisa) i wybili mu duplikat. I tę tabliczkę przymocował nitami do moto i przeszedł przegląd.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 listopada 2009, o 20:21
Lokalizacja: Tuszyn

przez Bartollini » 12 maja 2010, o 08:54

Ja w swoim kocie też nie mam tabliczki. Trochę się martwiłem przeglądem, ale wracając ze zlotu zajechałem na stacje w jakiejś dziurze. Liczyłem, że gość spojrzy na moto i podbije przegląd, a tu pełne badanie. Widziałem, że jak sprawdzał numery na ramie z dowodem to trochę się pokręcił jakby czegoś szukał (pewnie tabliczki). W końcu nic nie powiedział, tylko jeszcze raz porównał numery w dowodzie z wybitymi na ramie. Nie wiem czy nie był do końca pewny, że tabliczka być musi, czy co, ale przegląd przeszedł. Także jak ze wszystkim, trzeba mieć trochę szczęścia. Jak masz pecha to do byle bzdury się przyczepią...
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość