Rejestrowanie auta z angli ?

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Rejestrowanie auta z angli ?

przez slaweko110 » 24 marca 2010, o 18:52

Witam chciałbym zapytać się was na co powinienem zwrócić uwagę przy rejestrowaniu i kupnie auta z angli ?. Moto rejestrowałem z angli ale z autem jest chyba troszkę więcej zabiegów bo chyba trzeba zapłacić cło i zrobić przekładkę. Co do dokumentów czyli dokumentu V5C trzeba przetłumaczyć zrobić rozszerzony przegląd i gitara czy jeszcze inne kombinacje? :lol: i co do przekładki można ją samemu i zrobić i przegląd i gites. Czy trzeba mieć jakiś specjalny papier od jakieś firmy? a Jeżeli bym sam chciał sprowadzić z czym jeszcze mogą być dodatkowe problemosy ?


PS: Kaszub wyskakuj z informacji bo ty jakieś autko ściągałeś :mrgreen:
 
Posty: 416
Dołączył(a): 8 października 2009, o 14:54
Lokalizacja: Ma

przez kaszub » 25 marca 2010, o 02:00

slaweko110,

1 kupiłeś auto w angli ??? czy dowód v 5 widnieje na twoje nazwisko??
slaweko110 napisał(a):o chyba trzeba zapłacić cło


To można ominąć prawnie,a wiec dowód angielski widnieje na ciebie , przez okres conajmniej 6 miesięcy ,to nie płacisz nic

Jeżeli kupiłeś go i rejestrować chcesz od razu ,musisz zapłacić niestety cło,i śmiało możesz w umowie zaniżyć ,gdyż auto do przeróbki . ;-)
slaweko110 napisał(a):Co do dokumentów czyli dokumentu V5C trzeba przetłumaczyć zrobić rozszerzony przegląd


Pierwsze co to jedziesz na odczytanie numerów ,silnika i nadwozia -diagnostyka koszt około 50-70zł ,potem zabierasz się za przeróbkę,żeby auto przeszło przegląd , ja jednego robiłem sam z kolegą ,ale jak zajechałem na przeglad to chcieli papier że samochód spełnia wymogi po przeróbce do ruchu ,w polsce ,nie miałem tego więc załatwiłem gdzie indziej ten przegląd, i auto chodzi do dzisiaj w rodzinie i przeglądy przechodzi normalnie

polecam do przeróbki busy kazda marka i model koszt około 4-7 tyś zł,osobówki to najlepiej land rover , bo w nim przezucasz tylko elektryke i dokupujesz maglownice i silniczek wycieraczek, reszta pozostaje ta sama nie wymieniasz pulpitu i tp podobnym , jak byś szukał osobówki to patrz czy ma zaślepki na pedały ,po drugiej stronie czyli pasażera ,jak nie ma to niestety to się nie opłaca ,bo musisz cała grodz wstawiać :-( tajtańszym jest land rower -frylander 98-03 koszt przeróbki w warsztatach to 2900zł wraz z cześciami i przeglądem okes pracy 3-5 dni a z innymi to jest dużo zachodu czasami nie jest tego wart po przerobieniu bo za ta kase kupisz w pl

sam się zastanawiam czy swojego nie sprzedać land rovera frelelander 2,0 d -silnik bmw ,bo będe potrzebował kasę na busa , a pod koniec sierpnia będę miał vw pasat 1,9 98r na irl za około 4-5 tyś zł za w frelander nie taniej niż 16,500 jak bym sprzedać chciał lub po przeróbce 20tyś
jak co to pytaj slaweko110, co chcesz jeszcze wiedzieć ;-)
Ostatnio edytowano 25 marca 2010, o 02:02 przez kaszub, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez diabelek669 » 25 marca 2010, o 02:01

kaszub, piszcie o tym na KT juz ktos cos powiedzial na ten temat :-(
 
Posty: 357
Dołączył(a): 1 listopada 2009, o 09:09
Lokalizacja: Wroc

przez slaweko110 » 25 marca 2010, o 21:19

Właśnie coś myślałem żeby kupić jakąś t5 tylko nie wiedziałem co z tym cłem w aucie dzięki wielkie stawiam piwo :) ale widzę że bym musiał cło zapłacić bo jakbym pewnie kupił to dowód pewnie nie był by na moje nazwisko ;/
 
Posty: 416
Dołączył(a): 8 października 2009, o 14:54
Lokalizacja: Ma

przez kaszub » 25 marca 2010, o 21:41

slaweko110 napisał(a):ale widzę że bym musiał cło zapłacić
cła nie ma na busy-wany ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości