punkty karne

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

punkty karne

przez sebastian » 10 lipca 2009, o 09:13

Siemola Wiecie może jak to jest z punktami Podobno jak się nie przyjmuje mandatu i sprawa jest kierowana do Sądu Grodzkiego to nawet jak przyznają rację Policji punktów się nie otrzymuje a do zapłaty jest mandat + koszty sądowe :?:
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez miecu » 10 lipca 2009, o 10:40

sebastian napisał(a):Siemola Wiecie może jak to jest z punktami Podobno jak się nie przyjmuje mandatu i sprawa jest kierowana do Sądu Grodzkiego to nawet jak przyznają rację Policji punktów się nie otrzymuje a do zapłaty jest mandat + koszty sądowe :?:


punkty sa przypisywane z chwila zapadniecia wyroku...niektorzy tak robia jak wiedza ze maja juz na styk pkt i im sie niedlugo kasuja...bo zanim te nowe im dopisza to stare juz sie kasuja i nie musza od nowa prawka robic :-)
 
Posty: 484
Dołączył(a): 2 grudnia 2007, o 23:58
Lokalizacja: Lublin

przez sebastian » 10 lipca 2009, o 13:05

Dzięki bo trochę się zamotałem ostatnio :-P Jedni mówią tak drudzy śmak I jednak to dość naciągane się wydawało Pozdro
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez pawelmoto2 » 10 lipca 2009, o 13:07

z tymi punktami to nigdy nic nie wiedomo tak dokonca, niestety w sadzie sie trzeba liczyc z tym ze mozna dostac wyzszy mandat i do tego jeszcze te smieszne koszta heheh
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez zdrojek » 10 lipca 2009, o 13:14

pawelmoto2 napisał(a):do tego jeszcze te smieszne koszta


tylko te koszta nie są wcale tak duże ja za rosprawe takich kosztów dostałem 70 pare złotych
nie wiem czy to był wyjątek,czy zawsze koszta sa tak niskie
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez pawelmoto2 » 10 lipca 2009, o 13:33

to zalezy np od ilosci rozpraw, jest jeszcze cos takiego jak karta oskarzonego i ja zamiast 200 zl mandatu zaplacilem ze wszystkim cos ok 400, tyle tylko ze byly 2 rozprawy a swiadkowie nie domagali sie zwrotu kosztow stawiennictwa w sadzie
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Pawe » 10 lipca 2009, o 13:52

zdrojek napisał(a):
pawelmoto2 napisał(a):do tego jeszcze te smieszne koszta


tylko te koszta nie są wcale tak duże ja za rosprawe takich kosztów dostałem 70 pare złotych
nie wiem czy to był wyjątek,czy zawsze koszta sa tak niskie


też zapłaciłem 70 pare zeta za sprawę ,bynajmniej ja pkt dostałem normalnie ale mandat dostałem niższy bo sędzią była moja znajomą :mrgreen: misiaczek po sprawie był taki wkurwiony że na korytarzu mnie dorwał i powiedział że jeszcze mnie dorwie i udupi 8-) narazie nie miałem przyjemnośc się i z nim spotkać i niech tak zostanie ;-)
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez zdrojek » 10 lipca 2009, o 14:14

Paweł1981 napisał(a):misiaczek po sprawie był taki wkurwiony

ja swojego na korytarzu pozdrowiłem miedzy narodowym znakiem pokoju :mrgreen:
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez ZenonBoski » 11 lipca 2009, o 00:08

zdrojek napisał(a):]miedzy narodowym znakiem pokoju
nice :lol:

Odpukać w niemalowane u mnie nadal 0pkt debetowych :-D Ale zawsze jak mijałem domek dla ptaków to był stres :evil:

[ Dodano: 11 Lipiec 2009, 00:09 ]
no i to wieczne oglądanie się za siebie czy oby zbyt długo ktoś za mną nie jedzie
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez scibor » 11 lipca 2009, o 09:57

ZenonBoski napisał(a):no i to wieczne oglądanie się za siebie czy oby zbyt długo ktoś za mną nie jedzie


sorry za OT, ale tak mi sie skojarzylo - te budki dla ptakow, swiadomosc nieoznakowanych radiowozow i notoryczne radary w krzakach moim zdaniem stanowia dodatkowe zagrozenie - jedziesz i zamiast w pelni koncentorowac sie na sytuacji na drodze rozpraszasz uwage na "strozy prawa"
co do radarow w krzakach - kiedys w TV wspominali, ze radiowoz z radarem MUSI byc widoczny z conajmniej 150 metrow, bo tak stanowia wewnetrzne przepisy policji
 
Posty: 365
Dołączył(a): 6 czerwca 2007, o 16:41
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie

przez gandi » 11 lipca 2009, o 12:14

scibor napisał(a):te budki dla ptakow, swiadomosc nieoznakowanych radiowozow i notoryczne radary w krzakach moim zdaniem stanowia dodatkowe zagrozenie - jedziesz i zamiast w pelni koncentorowac sie na sytuacji na drodze rozpraszasz uwage na "strozy prawa"


Nie wspominając już jak pierwszy kierowca w kolumnie wypatrzy fotoradar albo smerfy z suszarką i zacznie fest hamować...
 
Posty: 382
Dołączył(a): 17 września 2007, o 15:33

przez pawelmoto2 » 11 lipca 2009, o 12:37

gandi napisał(a):
scibor napisał(a):te budki dla ptakow, swiadomosc nieoznakowanych radiowozow i notoryczne radary w krzakach moim zdaniem stanowia dodatkowe zagrozenie - jedziesz i zamiast w pelni koncentorowac sie na sytuacji na drodze rozpraszasz uwage na "strozy prawa"


Nie wspominając już jak pierwszy kierowca w kolumnie wypatrzy fotoradar albo smerfy z suszarką i zacznie fest hamować...


patrz a ja ciagle slucham w tv ze te wszystkei radary ukryte w krzakach , zamaskowane siatka maskujaca, udajace smietniki i budki dla ptakow oraz policjanci zakitrani jak komandosi to maja funkcje prewencyjna a nie zarobkowa tylko ni chuja nikt nie umie mi wytlumaczyc jak cos czego nie wiedze ma mnie przed czyms ostrzegac , metody pracy policji nic nie zmienily sie od czasow milicji, zostaly tylko udoskonalone dzieki rozwojowi technologii
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez ToLo ZeT » 11 lipca 2009, o 13:08

Jak dostaniesz pięćset to masz ostrzeżenie żeby zwolnić następnym razem,a tak na poważnie powinni się tym martwić kierowcy puszek,My mamy wiele możliwośi żeby nie płacić ;-)
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 stycznia 2009, o 15:41
Lokalizacja: Cz


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
cron