Brak "blachy"

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Brak "blachy"

przez contraband » 24 czerwca 2009, o 20:58

Dziś na przejażdżce odleciała mi tablica rej.
Szukałem, szukałem i nic. Nieważne.
Tak się składa, ze za 3 tygodnie wyjeżdżam motorkiem nad morze, ale nie ma bata, żebym zdążył wyrobić nową blachę. Orientujecie się, czy moge sobie po prostu zrobić "blachę" a ew. identyfikacja przez policję odbędzie się na podstawie numerów ramy?
Jeżeli jutro nie znajdę blachy to siepotnę, jednak proszę o radę.
Aha, i zgłosić to muszę w SWOIM starostwie? Wydziale komunikacji, czy mogę w miejscu, w którym aktualnie przebywam?
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 19:22
Lokalizacja: Be

przez izba » 24 czerwca 2009, o 21:32

chyba raczej w swoim...
 
Posty: 139
Dołączył(a): 12 lipca 2008, o 19:17

przez pawelmoto2 » 24 czerwca 2009, o 21:45

nie chyab raczej a na pewno, a wystrugac to mozesz sobie z drewana nawet konia na biegunach albo nosorozca, tablice masz miec oryginalna, jesli nie masz to ci zidentyfikuja na podstawie vin a pozniej jebna ci mandat i dowod tak zebys mial troche zabawy, jesli nie jestes w miejscu zamieszkania najlepiej dowod rej wyslij kurierem wraz z upowanieniem(najlepiej na druku wydz komunikacji) i niech ktos z najblizeszj rodziny(bez oplaty dodatkowej) lub kolegow (doplata chyba 20) wyrobi ci ta tablice i wysle kurierem do ciebie i masz po sprawie w ciagu tygodnia max
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Ar2rM » 24 czerwca 2009, o 21:52

nie panikuj. zglaszasz utrate blachy... placisz jakas kase i dostajesz nowe z tymczasowym dowodem.
Zglos ta blache ze zgubiles zeby nikt ci nie tankowal na twoje konto.
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

przez kamil » 24 czerwca 2009, o 22:05

starmeu zajebali blachy z puszki to na psiarni dali mu jakis swistek czy cos i latal tak chyba miesiac az wyrobil blachy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez pawelmoto2 » 25 czerwca 2009, o 05:53

kamil_en napisał(a):starmeu zajebali blachy z puszki to na psiarni dali mu jakis swistek czy cos i latal tak chyba miesiac az wyrobil blachy


ja jak zgubilem blache w aucie, zgubilem albo ktos odkrecil to na psiarni znudzony pies powiedzial, ze luzik ze to mala szkodliwosc itd a jak powiedzialem ze ktos moze paliwo tankowac to powiedzial spokojna glowa przeciez to na kamerach bedzie ze nie pan i inne auto i w ogole i tak sie skonczyl temat z psami( zadnego kwitu nic), pozniej na przegladzie powiedzialem ze zajebali to w urzedzie problem bo kwitow nie ma i lecialem do diagnosty i mowilem ze sobie jednak przypomnialem ze zgubilem a on no od razu mowilem ze bedzie cyrk i zmienil na zgubiono i po klopocie
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez sebastian » 25 czerwca 2009, o 08:41

Jak mi odpadła blaszka od moto to poszedłem do wydziału komumikacji tam gdzie się wyrabia dow. rej. napisałem podanie że zgubiłem tablicę zapłaciłem za wyrobienie nowej i tyle Za 2 tygodnie odebrałem nową - starą rej, dostałem pieczątkę w dow. rej. o wtórniku i na tym koniec
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez pawelmoto2 » 25 czerwca 2009, o 08:43

sebastian napisał(a):Jak mi odpadła blaszka od moto to poszedłem do wydziału komumikacji tam gdzie się wyrabia dow. rej. napisałem podanie że zgubiłem tablicę zapłaciłem za wyrobienie nowej i tyle Za 2 tygodnie odebrałem nową - starą rej, dostałem pieczątkę w karcie pojazdu o wtórniku i na tym koniec


a na czym jezdziles przez owe 2 tygodnie??? kumam ze musza wytloczc nowa(stara) tablice ale chyba cos ci dali na te 2 tygodnie bo bez blachy nie latales.
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez sebastian » 25 czerwca 2009, o 08:59

Sorry poj... o mi się dostałem w ciągu chyba 3 - 4 dni a jak chciałem szybciej to musiałbym gdzieś tam jechać w Wawce i bym miał na 2 dzień Jeszcze raz sororki za zamęt ale to było 2lata temu :-P Trzeba uderzyć po bilobil chyba :lol:
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez contraband » 25 czerwca 2009, o 22:12

Zadzwonilem na policje, chcialem zglosic, ze zzgubilem tablice, a posterunkowy do mnie, ze oni nie przyjmuja zgloszen rzeczy zagubionych. A jak zapytalem co się stanie jeżeli ktoś na te blachy zrobi cos niezgodnego z prawet to uslyszalem mila odpowiedź: "To będziesz się pan musiał tłumaczyć i tyle".
Zadzwonilem do kumpla z wydzialu komunikacji i wiem tyle:
~60zł kosztuje wtórnik, czyli nowa blacha, a nowy numer ~120zł. Z opinii w internecie wynika, że lepszym rozwiazaniem jest wyrobienie nowych numerów - co jest bezpieczniejsze. Przy wtórniku - druga blacha cały czas gdzies sie znajduje. Poza tym na wtornik tydzien-dwa czekania, a nowe blachy od razu. Minusy: wizyta u ubezpieczyciela, czekanie na "twardy" dowod.

Pozdrawiam.
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 kwietnia 2009, o 19:22
Lokalizacja: Be

przez pawelmoto2 » 26 czerwca 2009, o 06:10

wizyta u ubezpieczyciela trwa raptem 3 minuty aby na polisie wpisal nowy nr rej i sie podpisal ot i cala procedura
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez punkt » 26 czerwca 2009, o 09:32

ja też bym brał nową blachę bo to nidy nic nie wiadomo. Lepiej przemęczyć teraz 60 złych więcej i pojeździć na miękkim dowodzie (co za różnica) niż póżniej szlajać się po komendach i tłumaczyć, że to nie byłeś Ty.
 
Posty: 414
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 13:27
Lokalizacja: Warszawa

przez funkyfresh » 26 czerwca 2009, o 14:41

sytuacje mam podobna do kolegi z tym ze mam zamiar opchnac motor to nowych numerow chyba nie ma sensu wyrabiac?
 
Posty: 315
Dołączył(a): 23 maja 2009, o 23:05
Lokalizacja: jelenia gora

przez pawelmoto2 » 26 czerwca 2009, o 18:08

funkyfresh napisał(a):sytuacje mam podobna do kolegi z tym ze mam zamiar opchnac motor to nowych numerow chyba nie ma sensu wyrabiac?


a jak chcesz sprzedac motor bez blachy i sa chetni na to ??? to podziwiam
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez funkyfresh » 27 czerwca 2009, o 12:20

wlasnie musze tablice zalatwic ale chyba na stare numery bo zmiana numerow w tym wypadku chyba sensu nie ma!
 
Posty: 315
Dołączył(a): 23 maja 2009, o 23:05
Lokalizacja: jelenia gora

Re:

przez Kazikdobry » 15 listopada 2021, o 10:48

Ar2rM napisał(a):nie panikuj. zglaszasz utrate blachy... placisz jakas kase i dostajesz nowe z tymczasowym dowodem.
Zglos ta blache ze zgubiles zeby nikt ci nie tankowal na twoje konto.


Dokładnie tak zrobiłem jak zgubiłem blachy.

--------------
https://blachytrapezowe.com

Obrazek
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 marca 2019, o 14:18


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości