Wygrana sprawa w Sądzie! :)

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Wygrana sprawa w Sądzie! :)

przez daro9 » 26 kwietnia 2013, o 23:14

Witam. opisywalem juz wczesniej cale zajscie :
http://www.mojekawasaki.pl/viewtopic.php?t=16481

Sprawa Sadowa zakonczona, wyrok uniewinniajacy mnie. po roku :/
Pytanie do was, co z oc? moge cos wywalczyc?
Dzieki za odpowiedz, pozdro!
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 lipca 2011, o 21:43
Lokalizacja: WWL

przez AdamSsS » 26 kwietnia 2013, o 23:33

Teraz tak . Wyrok uniewiniający cię ale co że nie twoja wina kolizji czy że nie wyprzedzałeś na skrzyżowaniu .
Teraz tak jeśli że nie jesteś winnien kolizji to musisz się dowiedzieć kogo wskazują , jeśli kierowncę auta to musi ona podać ci numer polisy itp abyś muł naprawić pojazd .
Jeśli sie nie zgadza to notatki są policyjnie i składasz przecwi niej pozew .
Już raz takie coś przerabiałem , zwrócono za uszkodzenai pojazdu za uszkodzenia ciuchów , za to że nie mógł jeździć na moto przez sezon ( tak utraty moralne czól się z tym źle to jego pasja) plus za adwokata i koszta sądowe . Wyszła nie maął sumka .

Musisz się dowiedziec o dalej kto jest winnien według protokołów tego zdarzenia .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez daro9 » 27 kwietnia 2013, o 07:39

"(...) obwinionemu o to że (...) kierujac motocyklem (...) spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób że wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu (...) w wyniku czego doprowadził do zderzenia (...) [art. 86 & 1 k.w w zw. z art 24 - przyprzedzanie na skrzyżowaniu]
1. uniewinnia (mnie) od zarzucanego mu czynu

Gdzie się tego dowiadywać, gdzie z tym chodzić?
Słyszałem zeby teraz z wyrokiem i danymi kierujacej autem iść do ubezpieczyciela złożyc wniosek o to ze to ona spowodowała kolizję..
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 lipca 2011, o 21:43
Lokalizacja: WWL

przez AdamSsS » 27 kwietnia 2013, o 07:51

Hmmm . Sądzę że temacik ciężki .
Spróbuj tak zrobić jak to nie da rady to skierowałbym swoje kroki do RZECZNIKA UBEZPIECZONYCH. On ci pomoże objaśni co dalej jak psotępować .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez KNIGHT RIDER » 27 kwietnia 2013, o 08:27

są specjalne firmy prawnicze które sie zajmuja takimi sprawami i biora od Ciebie 20% wywalczonej sumy i wszystko Ci ogarniają ;-) ja tez tego typu sprawy mam i współpracuje z firma Votum , możesz zadzwonić porozmawiać dowiesz sie wszystkiego i sie zdecydujesz. dodam że w moim przypadku sprawy sie ciągną z 5lat już ale mam nadzieje że niedługo finał ;-)
http://www.votum-sa.pl/ doradzom Ci napewno czy jest jakaś szansa na kase.
 
Posty: 63
Dołączył(a): 15 grudnia 2012, o 13:55

przez krzys51 » 28 kwietnia 2013, o 16:39

Zgłoś normalnie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego z polisy OC sprawcy uszkodzony motocykl, ciuchy, kask. Jeżeli się leczyłeś po wypadku to też ale lepiej przez firmę pomagającą uzyskać odszkodowania.
Jak znam życie TU odliczy30-50% przyczynienia zinterpretują to po swojemu jako wyprzedzanie na skrzyżowaniu. ZALEŻY OD TU.
Jak dla mnie nie ma jednoznacznego przepisu by nie móc wyprzedzać na skrzyżowaniu kierowanym sygnalizacją świetlną na tym samym pasie ruchu.
Pamiętasz jak pisałem by się przebadać i ewentualnie leczyć. Teraz jak znalazł. Nawet jak odlicza przyczynienie wyszedł byś na swoje. 8-)
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 stycznia 2011, o 14:40


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości