Zdałeś prawo jazdy? Dokument dostaniesz za 6 lat!

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Zdałeś prawo jazdy? Dokument dostaniesz za 6 lat!

przez AdamSsS » 18 lutego 2013, o 22:16

http://www.scigacz.pl/Zdales,prawo,jazd ... 20269.html

Przypadek mojej przyjaciółki . Co za skurwysyństwo :evil: .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez pitrak » 19 lutego 2013, o 10:30

Czytałem :-( niezły bigos :-(
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez gres » 19 lutego 2013, o 11:33

troche się nie chce wierzyć że zaksięgowali jej dokumenty po 19 stycznia skoro prawok na A zdała w grudniu.
Zdała w grudniu i papier dotycząca zdania kat A musiał wyjść od razu. Co byłoby gdyby nie zdała B w styczniu ani w luty a potem całkiem zrezygnowała ? A też by nie miała?
 
Posty: 153
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:46

przez gromu » 19 lutego 2013, o 12:15

gres, na moim przykładzie. Robiłem kurs kat. A i B równocześnie. Jednak do egzaminu podszedłem tylko na kat B, a papiery moje z OSK do WORD szły jako kandydat na kierowce kat A i B...więc po pozytywnym zaliczeniu egzaminu kat B musiałem napisać takie oświadczenie że ZRZEKAM się robienia w tej chwili kategorii A i proszę mi wydać prawo jazdy kat B :-P

Zdała w grudniu i papier dotycząca zdania kat A musiał wyjść od razu


No jak widać nie musiał, jeśli robiła jak w moim przypadku.

Ale mogła zrobić to co ja, z tym że na odwrót, po zdanej praktyce na kat A od razu poleciec z pismem aby papiery juz puszczali ze nei robi kat B. Po prostu 2 razy by płaciła za wyrobienie dokumentu, ale mieć - miałaby.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 22:43
Lokalizacja: Legnica

przez czarny » 19 lutego 2013, o 12:36

zj*bany kraj, zje*ane przepisy...
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez Bela » 19 lutego 2013, o 15:31

Paranoja...Ale nie dziwi mnie trochę ta sytuacja. WORDy kiepsko u nas działają.
Ja miałem też dziwna sytuację z Kat. A. A mianowicie po zrobieniu kursu poszedłem zapisać się na egzamin. Wszystko poszło pomyślnie, wyznaczono mi termin. Gdy zgłosiłem sie w wyznaczonym terminie na egzamin do egzaminu mnie niedopuszczono bo mój dowód stracił ważność. Jednak w momence zapisywania mnie na egzamin juz dowód miałem nie ważny. Pomyślałem... ok mój bład. Chcąc ponownie zapisać się na egzamin a w miedzy czasie zrobic nowy dowód WORD odmówił mi zapisania na egzamin bo miałem Dowód nie ważny. Jednak po wizycie u kierowniczki Wordu zapisali mnie na egzamin. Po wyrobieniu nowego dowodu zgłosiłem sie na egzamin po czym mnie nie dopuścili bo nr. seryjny dowodu nie był zgodny z nr. który widniał u nich w papierach. Też sporo nerwów i kasy mnie to kosztowało. Ale jakos się udało.
 
Posty: 86
Dołączył(a): 18 października 2011, o 20:03

przez Grom19 » 19 lutego 2013, o 18:54

No niestety w tym kraju wszystko jest mozliwe :evil:
 
Posty: 143
Dołączył(a): 18 grudnia 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa

przez gres » 20 lutego 2013, o 09:30

gromu napisał(a):gres, na moim przykładzie. Robiłem kurs kat. A i B równocześnie. Jednak do egzaminu podszedłem tylko na kat B, a papiery moje z OSK do WORD szły jako kandydat na kierowce kat A i B...więc po pozytywnym zaliczeniu egzaminu kat B musiałem napisać takie oświadczenie że ZRZEKAM się robienia w tej chwili kategorii A i proszę mi wydać prawo jazdy kat B :-P

Zdała w grudniu i papier dotycząca zdania kat A musiał wyjść od razu


No jak widać nie musiał, jeśli robiła jak w moim przypadku.

Ale mogła zrobić to co ja, z tym że na odwrót, po zdanej praktyce na kat A od razu poleciec z pismem aby papiery juz puszczali ze nei robi kat B. Po prostu 2 razy by płaciła za wyrobienie dokumentu, ale mieć - miałaby.


czaje
szkoda że babeczka pytała urzedników a nie napisała na forum kawasaki :)
 
Posty: 153
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:46

przez wiktor3966 » 21 lutego 2013, o 01:00

W ogóle jest to chora sytuacja , WORDy wiedząc że mogą być takie sytuacje zapisują kursantów na ostatnie terminy np 17,18,19 grudnia , po czym wychodzą takie kwiatki , że zainteresowany nie dostanie papieru.Wiedzą jak utrudnić ludziom życie.
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27 marca 2012, o 20:03

przez DagmaraT » 21 lutego 2013, o 01:42

Niestety, ale tak jest...
Ja zdawalam pierwsze na motocykl, zdalam. Po tygodniu mialam egzamin na samochod. Nie udalo mi sie, wyznaczono mi termin dwa tygodnie pozniej. Tym razem sie udalo. Jednak na plakietce prawa jazdy przy kat. A mam wpisane date zdania egzaminu na kat. B. Wordy nie wysylaja dokumentow po zdaniu jednej kategori, tylko niestety po obu.
Mysle, ze beda sie odwolywac od tego wszystkiego w koncu teoretycznie prawo nie dziala wstecz. Cos w stylu, ze bedzie trzeba udowodnic przez papiery z WORD-u w Urzedzie, ze zdalo sie egzamin wczesniej.
Ale to tylko moje przypuszczenia.
 
Posty: 70
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, o 01:32
Lokalizacja: Turek

przez Skorpion636 » 21 lutego 2013, o 17:46

chore przepisy ... oby to zniesli .
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 czerwca 2011, o 12:57
Lokalizacja: Trzebnica

przez Z » 25 lutego 2013, o 20:01

Znajomy mechanik opisał mi taką sytuację, podobno teraz tak to może wyglądać. Co wy na to?

Podobno kursant może teraz zażyczyć sobie w WORD-zie że chce zdawać na kategorię A w pojeździe ze skrzynią automatyczną. Ponieważ WORD nie ma motocykli z automatem to zgodnie z przepisami możesz zdać na własnym lub pożyczonym Burgmanie. :-D
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 kwietnia 2009, o 21:07
Lokalizacja: Warszawa

przez AdamSsS » 25 lutego 2013, o 21:46

Obecnie z tego ci się dowadziałem szykuje się grupowy wniosek do trybunału w Strasburgu . Jak dobrze wiemy Prawo nie działa wstecz . A tu są głupie tłumaczenai że program nie puści .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez Skulek » 2 marca 2013, o 15:26

No niestety mnie też trochę w balona zrobili, ponieważ złożyłem dokumenty 16.01 o dopisanie kat. A.

Dopisali


Ale przy okazji zrobili prawko terminowe na 15 lat ............... na A i B


Tłumaczyli się tym że po 19.01 każdy ma terminówkę na 15 lat

Pytam się co po 15 latach ? Oficjalnie egzaminu nie ma.
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): 20 października 2012, o 19:36
Lokalizacja: Olsztyn

przez NIKI » 2 marca 2013, o 17:17

Też to czytałam i puściłam na inne forum. Kosmos jakiś :( Szkoda dziewczyny, myślę jednak, że sprawa jest do wygrania...ale jak pisaliście wcześniej to wszystko jest "chore" jak cały ten kraj i przepisy w nim obowiązujące :(
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 grudnia 2012, o 10:38
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości