wymuszenie + ucieczka

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

wymuszenie + ucieczka

przez hellboy83666 » 12 maja 2012, o 15:45

witam
jakieś 3 h temu miałem bardzo nie miłe zdarzenie ,jadąc drogą główną ,samochód wyjechał mi z prawej strony z drogi podporządkowanej nie ustępując mi pierwszeństwa przejazdu ,czego skutkiem była gleba w moim wykonaniu i ślizg na długości około 70-100metrów (nie jechałem szybko max 60 na 70 -mokro/deszcz). kierowca samochodu widząc jak się podnoszę z ziemi po prostu spier***ił :evil: . wezwałem policje ale oni ,że jesli nie zapamiętałem nr.rej. to będzie lipa (podałem tylko model auta -opel astra I ,sedan,ciemna(czarna) nr.rej SJ****.
co mogę w tym przypadku zrobić,jak starać się o odszkodowanie OC czy jest możliwość dostania w takim przypadku odszkodowanie ???????????????
dodam ,że nie moje moto tylko ojca :evil: :-(
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 czerwca 2011, o 21:14
Lokalizacja: chrzan

przez hajen » 12 maja 2012, o 16:19

Dla nich to nie problem zlokalizować wszystkie Astry I w danym kolorze z taka rejestracja. Twarz widziales? Jak cos niech biora na rozpoznanie.
hajen
 

przez Ziutek » 12 maja 2012, o 16:52

A sytuacja miała miejsce w mieście? Jeżeli tak, to wydaję mi się, że nie będzie problemu... nawet przez monitoring. Kwestia chęci.
Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 19:00
Lokalizacja: Starachowice

przez hellboy83666 » 12 maja 2012, o 16:57

hajen, twarzy nie widziałem niestety ,Ziutek, a do świateł z monitoringiem jakieś 1-2 km
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 czerwca 2011, o 21:14
Lokalizacja: chrzan

przez Ziutek » 12 maja 2012, o 17:14

hellboy83666, zawsze można się pokusić o wnioskowanie aby udostępnili taśmę z nagraniem. A nóż będzie Astra podobna do tej o której mówisz.

Takich Astr w Jaworznie może być, w końcu to miasto prawie 100tyś. ludności.
Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 19:00
Lokalizacja: Starachowice

przez hellboy83666 » 12 maja 2012, o 19:08

Ziutek, dzoniłem na policję około 18 i powiedzieli mi ,że człowiek od analizy taśm będzie dopiero w poniedziałek,ale żebym się nie martwił bo sprawdzą skrzyżowanie "obok" między 13-13:30 więc może coś znajdą,ale i tak nie sprawdzą np.czy facet był pod wpływem .
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 czerwca 2011, o 21:14
Lokalizacja: chrzan

przez Aeternus » 12 maja 2012, o 20:55

Wystarczy ze facet nie przyzna sie do winy. Jezeli nie masz swiadka (ktory oczywiscie nie moze byc Twoim znajomym) to mozesz sprawce cmoknac.

Przerabialem temat ze swoim kolega. Zepchnieoa go z drogi a ja gonilem za sprawca przez miasto zeby zdobyc numery rejestracyjne. Podalismy je policji a po przesluchaniach stwierdzono ze sprawa zostaje umorzona bo z racji ze ja i poszkodowany jestesmy znajomymi to najpewniej szukamy losia ktory pokryje koszty naprawy motocykla bo kolega sam sie musial wywrocic ;) W wypadku brala udzial dziewczyna ktora jechala jako pasazer rozwalonego motocykla. Miala zlamana reke i potwierdzila nasza wersje o zepchnieciu z drogi.

Ale nic to nie dalo bo sprawca powiedzial ze owszem jechal tamtedy ale nie przypomina sobie zeby kogos zepchnal ;)
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 21:28
Lokalizacja: 3miasto

przez Ziutek » 13 maja 2012, o 11:42

Nasze piękne POLSKIE prawo... :/

Łapią Cię za rękę, mów, że to nie Twoja ręka.
Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 19:00
Lokalizacja: Starachowice

przez pawelmoto2 » 13 maja 2012, o 16:47

Ziutek napisał(a):Nasze piękne POLSKIE prawo... :/

Łapią Cię za rękę, mów, że to nie Twoja ręka.


a z drugiej strony co jesi beda dwa kolorowo takie same auta z podobna rejestracja? obu skazac jesli zaden sie nie przyzna? poki co to na szczescie wine trzeba udowodnic a nie niewinnosc a odnosnie monitoringu to mozna sie bardzo rozczarowac
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Ziutek » 14 maja 2012, o 15:24

pawelmoto2, oczywiście masz rację. Ja zakładam, że po takiej identyfikacji aut Panowie w niebieskich mundurach udadzą się do jednego i drugiego - niestety niektórzy nie potrafią kłamać i w takim sposób ktoś może po prostu wpaść.
Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Dołączył(a): 18 kwietnia 2012, o 19:00
Lokalizacja: Starachowice


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości