Pytanie o rowerzystów

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Pytanie o rowerzystów

przez Micha » 16 maja 2011, o 15:03

Moje pytanie (może było ale nie wiem o tym) brzmi: co kiedy mamy wypadek z udziałem rowerzysty, wypadek ten został spowodowany z jego winy, nie ma on OC, kto nam zapłaci za straty.
 
Posty: 484
Dołączył(a): 29 sierpnia 2007, o 16:18

przez Pawe » 16 maja 2011, o 15:23

najchujowsze co może być ;/ tylko i wyłącznie na drodze sądowej a jak się okaże ze bezrobotny to ciężko o jakiekolwiek pieniążki Ci będzie walczyć, ogólnie do dupy :-(
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez nepalczyk » 16 maja 2011, o 15:32

Dobre pytanko. To tak samo jak z pieszym który wtargnie nam na czerwonym. Co wtedy robić :?:
Dzwonimy po pały ale jak się sprawa ma do OC :?:
Może notatka policmastra kwalifikuje do wypłacenia odszkodowania :?:
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez Pawe » 16 maja 2011, o 15:43

OC Ci nic nie wypłaci bo niby za co ? a po drugie rowerzysta nie ma OC tak samo jak i pieszy :-( Jedynie AC ratuje jak się je posiada ;-)
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez pawelmoto2 » 16 maja 2011, o 15:47

nepalczyk napisał(a):Może notatka policmastra kwalifikuje do wypłacenia odszkodowania :?:


ciekawe od kogo???

tak jak pawel pisze tylko droga sadowa i dochodzenie roszczenia z powodztwa cywlinego czyli jeden wielki kibel aczkolwiek widac juz swiatelko w tunelu bo da rade wykupic oc na rower ale na dzien dzisiejszy jest to malo oplacalne bo tylko tam jakies nw dodaja a to ma sie posiadajac karte kredytowa, jak zrobia oc plus ac to wielu rowerzystow z tego skorzysta bo coraz wiecej ludzi jezdzi na dogich rowerach
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez kaszub » 16 maja 2011, o 15:52

wiem że motocyklistce z 3m wtargnęła dziewczyna około 15 lat sprawa sadowa rodzice pokryli szkody ,nie naciągała ich na kasę tylko chciała pieniądze żeby moto powróciło do stanu jakie było przed i dostała to siano za szkody zdrowotne nie ciągnęła kasy by ich nie ciągnąć po kosztach
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez pawelmoto2 » 16 maja 2011, o 15:54

w sadzie zawsze taka sprawe wygrasz tylko nie zawsze jest od kogo ciagnac to siano, bezrobotny uczen, student, menel itd i masz po zawodach
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Pawe » 16 maja 2011, o 16:10

jak zrobia oc plus ac to wielu rowerzystow z tego skorzysta bo coraz wiecej ludzi jezdzi na dogich rowerach


sam na początku o takim pakiecie myślałem ale niech się walą , poczytałem o AC na rower to niezłe są opłaty, 10 % wartości roweru wynosi roczna składka :shock: gdzie nie ma mowy że wypłacą Ci kasę jak rower podpierdolą spod sklepu czy chałupy tylko i wyłącznie wypłacą za rabunek :lol:
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez pawelmoto2 » 16 maja 2011, o 17:56

Paweł1981 napisał(a):tylko i wyłącznie wypłacą za rabunek :lol:


dokladnie heheh to ja bym musial miec rower za 50tys zeby sie jakis tytan odwazyl i zeby mu sie oplacilo :mrgreen:
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez piwoman » 17 maja 2011, o 09:14

dokladnie tak jak koledzy pisza, juz prawie 1,5 roku temu kumpel mial wypadek - jechal na moto i starsza babka idac z rowerem (troche wypita) wyskoczyla mu nagle z lasu :P
i ja skasowal... sprawa do dzisiaj trwa (uznano jej wine itd, itd) ale z powodztwa cywilnego sie dalej ciagnie.
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2 lipca 2009, o 00:57
Lokalizacja: Miko

przez pawelmoto2 » 17 maja 2011, o 16:13

piwoman napisał(a):starsza babka idac z rowerem (troche wypita) wyskoczyla mu nagle z lasu :


musi kita zenic , starsza babka najebana i nagle z lasu wyskoczyla??? musial w sarne zejabac zlapal za noge i pomyslal ze to stara babka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez piwoman » 17 maja 2011, o 19:50

troche wypita, w sensie, ze bylo wyraznie czuc alkohol:D a nie,ze najebana i ledwo szla:P

u nas w okolicy - wyjezdza sie z lasu - sa jakies drzewa i jest przejscie 50m dalej, natomiast nikomu wychodzac z tej drozki z lasu nie chce sie isc na przejscie i przechodza...
no i weszla pod motocykl:P
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2 lipca 2009, o 00:57
Lokalizacja: Miko

przez ToLo ZeT » 18 maja 2011, o 09:28

wjebałem się w poniedziałek w dziure,przyjechały psy zrobiły fotki i mówi że drogi nie sa ubezpieczone,to jak mam odebrać odszkodowanie?mówi że mogę jechać do ubezpieczyciela gdzie mam oc i on mi wypłaci a oni wezma sobie kase od dróg*(okazało się że są ubezpieczone :mrgreen: ),może w razie dzwona z rowerem też tak można.
*info niepotwierdzone gdyż nie wierze pieską :mrgreen:
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 stycznia 2009, o 15:41
Lokalizacja: Cz

przez levisik » 18 maja 2011, o 10:17

za każdą drogę ktoś odpowiada i nie muszą mieć odszkodowania, żeby wypłacić Ci kasę.

Jak się wpakujesz w dziurę i przez to będzie wypadek, to winę ponosi zarządca dróg i od niego możesz domagać się odszkodowania na podstawie notatki policjantów oraz świadka.
 
Posty: 1948
Dołączył(a): 10 lipca 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

przez pawelmoto2 » 18 maja 2011, o 12:17

ToLo ZeT napisał(a):może w razie dzwona z rowerem też tak można.


nie mozna bo rowerem kierowal ktos wiec jest sprawca i od niego trzeba dochodzic wszelkich roszczen
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez ToLo ZeT » 18 maja 2011, o 17:06

juz się dowiedziałem,że z oc nic nie można
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 stycznia 2009, o 15:41
Lokalizacja: Cz

przez kamil » 18 maja 2011, o 17:23

ToLo ZeT napisał(a):wjebałem się w poniedziałek w dziure,przyjechały psy zrobiły fotki

odnosnie drogowych dziur
a co jesli wpierdalajac sie w jedna skrzywila mi sie tylko fela i oska? wolac psy nie ma po co bo przyjedzie i co bedzie fotogrqfowal jak nie ma widocznych zniszczen? jaka wtedy droga? do zarzadcy drogi? bez notatki i zdjec od drogowki?
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez ToLo ZeT » 18 maja 2011, o 21:26

wołaj milicjantów bo bez nich nic nie zdziałasz jak uznają że dziura jest i na niej uszkodzić mogłeś cokolwiek pisz ą notatkę i do zarządcy drogi ,a on zgłasza ubezpieczycielowi,przychodzi typ na oględziny jak nic nie widzi każe ci zrobić jakieś badania.
Myśle że jak nie będzie widać to ci chuja wypłacą,a jak bedziesz kombinował to jeszcze mandat dojebią i sprawe o wyłudzenie
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 stycznia 2009, o 15:41
Lokalizacja: Cz

przez BERLUSCONI » 9 czerwca 2011, o 15:52

pawelmoto2 napisał(a):w sadzie zawsze taka sprawe wygrasz tylko nie zawsze jest od kogo ciagnac to siano, bezrobotny uczen, student, menel itd i masz po zawodach


teraz nie ma problemów bo osoba nie płacąca idzie w rejestr długów i w przypadku uczeń student ma problemy dla tego starają sie wszystko płacić bo nawet tel sobie nie weźmie, gorzej z menelami oni i tak maja setki niezapłaconych mandatów. on może tylko wypić za zdrowie pokrzywdzonego :mrgreen:

najebka i chodzą później http://www.youtube.com/watch?v=mYM0BT17_SE szkła kontaktowe szuka :mrgreen:
 
Posty: 284
Dołączył(a): 12 października 2009, o 00:54
Lokalizacja: NYSA

przez pawelmoto2 » 9 czerwca 2011, o 16:12

BERLUSCONI napisał(a):teraz nie ma problemów bo osoba nie płacąca idzie w rejestr długów i w przypadku uczeń student ma problemy dla tego starają sie wszystko płacić bo nawet tel sobie nie weźmie, gorzej z menelami oni i tak maja setki niezapłaconych mandatów. on może tylko wypić za zdrowie pokrzywdzonego :mrgreen:


wszystko fajnie tylko popatrz na jedna rzecz, student, uczen monety nie ma , zaplacic musi wiec sad da mu czas na zaplacenie np 5 lat, w tym czasie roboty nie znajdzie wiec sie do sadu odwola jak uczciwy ale biedny czlowiek i dostanie kolejny czas na splata a ty bedziesz czekaj na siano w nieskonczonosc, to sa sposoby uczciwe , tych mniej uczciwych jest duzo wiecej i rowniez sa skuteczne
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez _DsP_ » 9 czerwca 2011, o 16:12

A co z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym?
Chyba właśnie po to on jest, żeby uzyskac odszkodowanie w przypadku gdy osoba winna kolizji/wypadku nie ma OC. Rowerzyści są uczestnikami ruchu, więc chyba powinni się kwalifikować.

A jeżeli chodzi o temat dziur w drogach, to zawsze dostaniesz kasę, jeżeli masz udokumentowane zdarzenie (notatka, zdjęcia, świadkowie) i nie łamałeś przepisów (nie leciałeś 120 w terene zabudowanym) bo ktoś za te drogi jest odpowiedzialny.
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, o 16:00
Lokalizacja: Kielce /

przez pawelmoto2 » 9 czerwca 2011, o 16:28

_DsP_ napisał(a):A co z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym?
Chyba właśnie po to on jest, żeby uzyskac odszkodowanie w przypadku gdy osoba winna kolizji/wypadku nie ma OC. Rowerzyści są uczestnikami ruchu, więc chyba powinni się kwalifikować.


ten fundusz chyba nie dotyczy rowerzystow z tej prostej przyczyny ze nie maja obowiazkowych ubezpieczen oc
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości
cron