Odebranie prawa jazdy za %

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Odebranie prawa jazdy za %

przez ZenonBoski » 4 sierpnia 2010, o 12:15

Dosłownie przed chwilą usłyszałem w radiu, że dzisiejszego dnia sejm zajmie się nowelizacją ustawy dot. kar dla jeżdżących pod wpływem alkoholu. Nowa wersja ustawy ma mówić, że zabierana będzie tylko ta kategoria PJ na jakim pojeździe nas złapano... co mówi wprost, że za jazdę po piwku na rowerze nie zabiorą PJ :-)
Dla gigantów zostanie pozostawiony przepis, że sędzia będzie mógł nadać zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez rat » 4 sierpnia 2010, o 14:32

z tego co wiem, ale jezeli jezdzi sie zarobkowo, a zlapia po alkoholu, to zabioreja najnizsza kategorie prawa jazdy. np. jedziesz autem po pijaku, a jestes kierowca tira to nie zabiora CE bo pracujesz i utrzymujesz rodzine z tego.tylko zabiora Ci A lub B ktos mi kiedys tak tlumaczyl. a jak masz karte rowerowa a zlapia po piwku na rowerze to zabieraja karte rowerowa a nie prawko.
 
Posty: 941
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 18:37
Lokalizacja: S

przez kaszub » 4 sierpnia 2010, o 20:37

ZenonBoski, też to słyszałem dzisiaj w telewizji , zapomniałeś jeszcze dodać o kierowców na moto pod wpływem narkotyku :!:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez ZenonBoski » 5 sierpnia 2010, o 08:17

na moto to nie słyszałem, ale ponoć po narkotykach na rowerze mają być mniejsze wymiary kar
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez pawelmoto2 » 5 sierpnia 2010, o 17:35

rat napisał(a):a jak masz karte rowerowa a zlapia po piwku na rowerze to zabieraja karte rowerowa a nie prawko.


do tej pory zabierali prawko az furczalo ale teraz juz ponoc nie beda bo sie okazalo ze za jazde na rowerze po pijaku to zbyt surowa kara

rat napisał(a):z tego co wiem, ale jezeli jezdzi sie zarobkowo, a zlapia po alkoholu, to zabioreja najnizsza kategorie prawa jazdy. np. jedziesz autem po pijaku, a jestes kierowca tira to nie zabiora CE bo pracujesz i utrzymujesz rodzine z tego.tylko zabiora Ci A lub B ktos mi kiedys tak tlumaczyl.


nie do konca tak jest bo wszystko jest w gestii sadu, u mnie w miescie kiedys zlapali syna prokuratora jak jechal najebany autem i mu nawet b nie zabrali bo biedaczek jakos musial do szkoly dojezdzac przeciez, moj kolega z nysy teraz ma taka akcje ze jechal najebany autem i wpadl do rowu i poszedl po trzezwego kumpla i jak przylezli byla policja i on sie przyznal i teraz ma byc sprawa i tez liczy ze mu zostawia c i e a jak bedzie sie okaze

[ Dodano: 5 Sierpień 2010, 17:36 ]
ZenonBoski napisał(a):ale ponoć po narkotykach na rowerze mają być mniejsze wymiary kar


ale po miekkich czy po twardych :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez rat » 5 sierpnia 2010, o 19:45

pawelmoto2 napisał(a):do tej pory zabierali prawko az furczalo ale teraz juz ponoc nie beda bo sie okazalo ze za jazde na rowerze po pijaku to zbyt surowa kara

pawelmoto2, owszem bo wiekszosc ludzi nie wiedziala o takiej mozliwosci, albo ni emieli karty rowerowej lub ulegla zniszczeniu przez lata
 
Posty: 941
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 18:37
Lokalizacja: S

przez pawelmoto2 » 5 sierpnia 2010, o 20:07

tak jak mowilem nie jest tak do konca bo do jazdy na rowerze nie potrzebujesz ani karty rowerowej ani prawa jazdy wiec tylko w gestii sadu jest czy i co ci zabiora i oczywiscie od twojego prawnika
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości